Srebrna Žogica Lendava - Slovinsko

Srebrna Žogica Lendava - Slovinsko

21. 04. 2017

Dne 21. dubna jsem se vydal na mezinárodní turnaj ve Slovinsku, Lendavě. Dvanáctý ročník turnaje “Srebrna Žogica Lendava” mi přinesl nejen spoustu zkušeností s hrou v jiných částích Evropy, ale i pár skvělých zápasů s nejlepšími hráči zemí nejen balkánských.

Společně se mnou za tým Morava turnaj odehráli i David Smutný, Martina Ševčíková (Badminton FSpS MU), Vojta Poříz (Jihlava), Lucie Metzová (Klimkovice) a Matěj Rzeplinski (Český Těšín)

Turnaj byl rozdělen do tří dnů, v pátek od tří hodin začínaly singly ve skupinách. Samotnou skupinou jsem prošel celkem jednoduše, první zápas byl mým soupeřem skrečován a další dva nebyly o moc náročnější. V pavouku jsem poté narazil na Vojtěcha Havláta z Prahy, přes kterého jsem prošel bez větších problémů, a ve čtvrtfinále mě pak čekala chorvatská jednička Borna Vadlja. I přes veškerou mou snahu a hru se kterou jsem byl spokojený jsem prohrál 15-21, 17-21, čímž jsem se rozloučil se singlem.

Ve čtyřhře (s Vojtou Pořízem) jsme hned v prvním zápase čelili páru kvalitních hráčů (slovinským dvojkám Babnik, Bizjak), a i když jsme přesvědčivě vyhráli první set, ve druhém se nám dostali do hlavy a málem nás rozebrali. Naštěstí jsme se zavčas vzpamatovali a třetí set jsme pomocí podobných taktik vyhráli. Celkově bylo první kolo spíše o hlavě než o samotném badmintonu.

Po relativně snadném čtvrtfinále s maďarskou dvojicí Kollár, Wang nás čekal další pár, proti kterému nám lidé nedávali moc šancí a to druhá nasazená dvojice Gotesman, Hranilovič. Naštěstí jsme si náš nejlepší badminton schovali až na dané semifinále, a oba sety jsme snadno vyhráli 21-9, 21-11.

Ve finále nás čekal znovu Borna Vadlja se slovinskou jedničkou Mihou Mastenem (vítězem singlů). Kvality tohoto párů se ukázaly naplno a a přesto, že jsme se snažili vzdorovat, neměli jsme na jejich rychlou hru dostatečnou odpověď.

Z turnaje tedy vezu stříbro ze čtyřhrového pavouka, což je pěkný výsledek, a doufám, že se do Slovinska podívám i další rok na třináctý ročník lendavského turnaje.


Šimon Prek