Radotín Cup 2018

Radotín Cup 2018

13. 04. 2018

Loňský Radotín se všem moc líbil, a tak jsme se rozhodli ho zopakovat. Nakonec do Prahy vyrazilo 20 hráčů včetně zástupců našeho klubu z Velkých Pavlovic. Trenér Jirka Huslík si vzal na starosti 4 pavlovické kluky a zapojil se v průběhu turnaje i do koučování brněnských, za což mu děkujeme. Martinové Chovanec, Košuta a Doubek zajišťovali perfektně kompletní servis hráčům v průběhu celého prodlouženého víkendu. Vyrazili jsme už v pátek vlakem. Cesta nám ubíhala rychle, protože jsme si celou dobu povídali a posilňovali se řízky a dalšími dobrotami od maminek. Bára Chovancová nám zajistila naprosto geniální cestu, kdy jsme přestoupili jednou v Praze bez čekání a po výstupu jsme se ocitli 200 metrů od sokolovny, která nám měla sloužit jako útočiště. Ještě večer jsme se vrhli na trampolínu a do tělocvičny, kde jsme si zahráli fotbálek.

V sobotu ráno se hrály liché kategorie U9, U11, U13, U15. Brněnští v zelených dresech pobrali celou sadu medailí. Markétka hladce zvítězila v kategorii do 9 let, Luki Thor se probojoval v U11 až do finále, kde nestačil na Coufala z Prahy, přestože ho nečekaně hodně potrápil a dovedl finále až do zkráceného 3. setu do 5 bodů. Matěje Chovance zastavil Luki, ale v boji o 3. místo svůj zápas proti Knytlovi dokázal vyhrát. Marek Fuchs byl 5. Ze skupin postoupili v prvním hracím dni do horního pavouka také tito hráči: Samuel Horák, Gabik Trkan, Verča Doubková a Adam Štěpek.

V neděli si většina hráčů polepšila, protože oproti sobotě hrálo více hráčů se svými ročníky a o rok s mladšími. Výsledkově jsme ale dopadli totožně jako v sobotu. K zisku medailové sady přispěl vítězstvím v U10 Gabik Trkan, když v absolutní koncovce nastaveného setu porazil domácího Bednáře. Matěj se stal nejúspěšnějším hráčem naší výpravy, když po sobotním bronzu bral v neděli stříbro v U12. Nestačil jen na Ryšánka z Prahy, ale bojoval až do konce. Barča Veselá si doslova vydřela bronz v U14. Po vyřazení v semifinále od jednoznačné vítězky celého turnaje si uhájila 3. místo až po boji ve zkráceném setu do 5 bodů. Za stavu 3:1 pro soupeřku Barča dokázala stav otočit a zápas zvrátit na vlastní stranu. Markétce Chovancové těsně utekl bronz v U10. Samuel Horák byl 5. Ze skupin v nedělním boji postoupili do horního pavouka také tito hráči: Apča Jelínková a Kuba Herzán. 

Díky všem hráčům za odhodlání a chuť vítězit. Patrik Raab zvítězil jeden důležitý zápas. Amálka vyhrála zápas v neděli v pavouku. Verča Kulhavá odehrála v sobotu několik vyrovnaných zápasů a předváděla bojovné výkony. Martin Huslík předvedl své pokroky. Kuba Cedivoda nedal žádný zápas zadarmo. Tobi Košuta dovedl hrát pěkný badminton, ale měl velké výkyvy ve své hře. Vendelín Vybíral hraje teprve krátce, ale pokud bude svědomitý, tak může za rok odehrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv. Standa Langášek parádně tmelil partu a vypadalo, že si vstup do velkého badmintonu náležitě užíval. Tom Raffay dokázal hráče překvapovat nečekanými údery, ale bude potřeba minimalizovat nevynucené chyby.

Děkujeme Báře za precizní přípravu, všem Martinům za ochotu a pomoc, trenérům Jirkovi Huslíkovi a Tomovi Vovsovi za podporu a trenérské vedení. Také děkujeme organizátorům za zvládnutí největšího mládežnického turnaje v zemi.