Otevřené GPC U15 Liberec

Otevřené GPC U15 Liberec

17. 09. 2016

V sobotu sedmnáctého září jsem absolvoval dlouhou cestu do Liberce, abych se zůčastnil místního turnaje. Naše výprava čítal tři hráče - mne, Vojtu Poříze a Martinu Ševčíkovou.

Turnaj začínal smíšenými čtyřhrami, které jsem nehrál, jelikož na mě nevyzbyla partnerka. Mixy nakonec vyhráli Vojta s Martinou, kteří neměli žádnou konkurenci.

Singly jsem začínal jako první nasazený hráč v osmifinále, které jsem pohodlně vyhrál. Pak ovšem přišly těžší zápasy - ve čtvrtfinále jsem hrál proti domácímu Pospíšilovi, kterého jsem s obtížemi přehrál 21-19, 21-13. V semifinále jsem čelil Karlu Riegerovi, nad kterým jsem nakonec po třísetové bitvě, ve které se pro mne třetí set za stavu 13-1 nevyvíjel vůbec dobře, zvítězil a postoupil do finále po setech 21-18, 18-21 a 21-16. Ve finále jsem poté hrál s Vojtou Pořízem, se kterým jsem prohrál 21-16, 21-18.

Čtyřhry však poté nebyly moc náročné - bez sebemenších problémů jsme prošli čtvrtfinále i semifinále, a ve finále jsme čelili domácím hráčům - Pospíšilovi a Kytkovi, které jsme po setech 21-16, 21-8 porazili a získali zlato…

Po herní stránce byla cesta do Liberce velmi úspěšná, ověřil jsem si svoje schopnosti proti hráčům, které jsem nikdy neviděl hrát a získal medaili v obou mých disciplínách…


Šimon Prek