Hradec Králové U9, U11

Hradec Králové U9, U11

08. 10. 2016

Jelikož se v blízkém okolí žádný příhodný turnaj kategorie U9 a U11 nevyskytoval, byli jsme nuceni vycestovat do Hradce Králové, abychom vyzkoušeli současné badmintonové dovednosti borců Matěje Chovance(U9) a Míši Havlíčka(U11). Jak je totiž všeobecně známo, trénink je jedna věc a turnajové zápasy zase věc druhá…

Soutěž samotná probíhala v útulné hale a účastníci měli navíc na rozehrání volnou i sousedící menší tělocvičnu. Na tomto místě je dobré vzpomenout, že našim mladým borcům samozřejmě turnajové zápasy nestačily, takže se chodila neustále „ladit forma“ právě do výše zmiňované tělocvičny. S přibývajícím časem se tak otázka „Půjdeš si pinknout?“ stala jakýmsi zaklínadlem a ke konci turnaje snad i prokletím. Ne, že by mě badminton nebavil, ale bezmála tři hodiny strávené na kurtu na mé osobě zanechaly znatelné následky, takže ještě dnes poměrně obtížně zvedám pravou ruku.

Omlouvám se za prodlevu a nyní k samotnému turnaji. Mladší z reprezentantů našeho oddílu, Matěj Chovanec, do turnaje U9 vstoupil velmi dobře a nakonec z něj i velmi dobře vystoupil. Jeho hře nechyběla potřebná agresivita a i pohybem po kurtu a úderovou jistotou své protivníky jasně převyšoval. Výsledkem proto nemohlo být nic lepšího než první místo a pocit z dobře vykonané práce.

V kategorii U11 se sešlo celkem 16 hráčů, takže Míša Havlíček měl jistotu minimálně tří zápasů ve skupině. Tu zvládl s překvapivou jistotou a jako vítěz skupiny se mohl těšit na čtvrtfinále. Zde opět nezaváhal a postoupil mezi poslední čtyři. Tady již čekali o poznání silnější soupeři, což se bohužel projevilo na Míšově ochotě riskovat. Své údery začal hrát pouze na jistotu, čehož zkušenější soupeři okamžitě využívali. Semifinále tak ztratil v poměru 10:15 a 12:15, o třetí místo potom 12:15, 15:9 a 6:8 (rozhodující set se hrál do 8 bodů).Následovalo slzavé údolí a navíc i osočení otce „trenéra“, že nechválí a pouze kritizuje… Nakonec jsme si ještě hoďku „pinkli“ a spokojeně jeli domů.

P.S.: Zpět jsem řídil pouze levou rukou, jelikož pravá mě moc neposlouchala… 

Marek Havlíček