O BRNĚNSKÉHO „BÓCHAČA“ A BRNĚNSKOU „KOC“

28. 10. 2016

V pátek 28.10. se konal další turnájek pro badmintonovou omladinu, konkrétně v hale v Líšni vedle Zetoru. Pořadatelem byl sice klub Komety, ale jako domácí, zejména co do svého počtu, působili spíše hráči a hráčky ve fialových trikotech Žraloků. Účast byla celkově hodně vysoká, takže se dalo očekávat, že líté badmintonové bitvy se budou odehrávat až do pozdějšího odpoledle. Soutěž byla ve většině kategorií odehrána tzv. „Švýcarem“, pouze u některých děvčat došlo na klasickou tabulku a souboje každý s každým.

V kategorii U11chlapci se sešlo celkem 22 hráčů, přičemž fialových „BéeSek“ bylo tuším pět kousků. Začátek byl vcelku poklidný a teprve ve třetím kole na sebe začali narážet ti nejlepší plejeři. Závěrečná kola čtyři a pět pak přinesla skutečné bitvy o stupně vítězů. Psychika některých hráčů (nebudu jmenovat) se v tu chvíli dostala až na pomyslnou hranu, přičemž byli i tací, kteří se přes tuto hranu lehce přenesli a dali své emocionální vypětí jasně najevo.Výsledek našich „fialových koní U11“ byl nakonec velmi dobrý, neboť jsme díky Ondrovi Valouchovi (2.místo) a Míšovi Havlíčkovi (3.místo) vylovili dvě medailové pozice.

V kategorii U13 chlapci byly boje neméně zajímavé. Když k tomu navíc přičteme i o poznání vyšší technickou vyspělost a úderovou jistotu hráčů, bylo se stále nač dívat. Tady se již nedával ani jeden míč zadarmo a některé výměny snesly i označení maratónské. V závěrečném kole se o „bednu“ rvali celkem tři Žraloci, ale místo na ní nakonec zůstalo pouze pro dva… Stejně v jako kategorii U11 se urodilo jedno druhé a jedno třetí místo, konkrétně pro Martina Šebestu (2.místo) a Štěpána Preka (3.místo).

Aby toho nebylo málo, v kategorii U15 kluků neuvěřitelně zabojoval Martin Marinov, byť měl za soupeře velmi „vyhrané“ hráče! Martin však nasadil do hry zbraně, jako jsou bojovnost, odhodlání a neskonalá zarputilost, za což byl nakonec po zásluze odměněn celkovým 3.místem!

Ostatní hráči a hráčky ve fialových dresech sice medaile z modrých kurtů nevylovili, ale i oni se rvali o každý míček se vší vervou a dravostí stejně jako maskot na jejich trikotu.

Z fialového týmu se turnaje zúčastnili: Davča Fiala, Ondra Valouch, Míša Havlíček, Marek Fuchs, Mates Chovanec, Daniel Marinov, Martin Šebesta, Štěpán Prek, Luki Kurdiovský, Vojta Bauer, Patrik Juřica, Martin Marinov, Kačka Davídková, Barča Veselá, Sabča Komárková a Dominik Číp.