Slovenia Youth International

29. 10. 2016

Dne 21.10. jsme se vypravili společně s Davidem Smutným (FSpS MU) a Vojtou Pořízem (TJ Start Jihlava) na dvoudenní turnaj v Mokronogu na Slovinsku.

Na turnaji se hráli pouze dvě disciplíny, singl a debl. První den byl zasvěcen singlovým skupinám, které byly rozděleny po čtyřech hráčích, z nichž jeden postupoval. Po jasném vítězství s místním hráčem a prohrané třísetové bitvě s maďarským hráčem, v prvních dvou zápasech, jsem pro případný postup potřeboval vyhrát zápas proti chorvatské jedničce. Sice jsem hrál možná svůj nejlepší badminton za celou sezónu, prohra dvakrát 21-14 pro mě znamenala že jsem se se singlem rozloučil...

Ve čtyřhře (společně s Vojtou) to ovšem byl jiný příběh. V pavouku složeném z 32 dvojic jsme prošli prvním i druhým kolem bez zaváhání. Ovšem ve čtvrtfinále jsme čelili druhému nasazenému páru, který tvořili už výše zmíněná chorvatská jednička kategorie U15 a slovinská jednička kategorie U15. Po zpackaném prvním setu jsme hráli vyrovnaně až do koncovky druhého setu, který jsme nakonec prohráli 21:18 a vypadli ve čtvrtfinále. Malou útěchou nám mohl být fakt, že naši přemožitelé nakonec celý turnaj vyhráli.

Sice jsem na turnaji nezahrál žádný skvělý výsledek, odvážím si zkušenosti s formátem dvoudenního turnaje, kdy je mezi zápasy místy i čtyřhodinová pauza, s badmintonem, který hrají v jiných zemích a celkově i s atmosférou, která v hale panovala.