Jednodenní klubový kemp

Jednodenní klubový kemp

08. 03. 2014

Trenérský tým BS Brno nabízí svým hráčům tréninky a letní klubové soustředění. K těmto pravidelným aktivitám připravujeme jednou za čas jednorázové badmintonové akce navíc. 

V sobotu 8. března jsme uspořádali pro hráče našeho klubu celodenní badmintonový kemp v Želešicích. Na tuto bonusovou akci se přihlásilo 20 hráčů. Celé dopoledne bylo určeno mladší věkové kategorii. Trénink jsme započali soutěživými hrami a nácvikem držení rakety s využitím nafukovacích balónků. Hlavním tématem tréninku bylo dlouhé forhendové podání a horní forhendový úder ze zadní části kurtu. Tomu byly přizpůsobeny hry s dánskými prvky. Na závěr si děti zahrály zápasy se staršími kamarády z klubu. 

Odpolední část byla určena hráčům starším 11 let, takže kromě herní průpravy si mladí sportovci prošli dvěma kondičními bloky na rozvoj explozivní síly dolních končetin a rychlostní vytrvalosti. V hlavní části tréninkové jednotky jsem se zaměřil na základní údery a kombinace s korekcí techniky. V závěru si hráči zahráli hendikepované zápasy na zlepšení herní inteligence.

Více fotografií z akce naleznete na facebookové stránce Tomáše Vovse.